Ce drumuri din Prahova sunt afectate de alunecările de teren
Ploile abundente din ultimele zile în Prahova au afectat mai multe drumuri județene care s-au surpat sau pe care circulația a devenit impracticabilă.
Astfel, pe DJ 214, între localitățile Brebu și Pietriceaua, s-a produs o scurgere de argilă, fiind nevoie de intervenția utilajelor pentru curățarea drumului. Deocamdată, se circulă pe un singur sens.
Totodată, în Comarnic, o casă și un drum orășenesc au fost afectate de alunecările de teren, iar pe DJ 207, Voila – Câmpina, surpările au afectat drumul pe o lungime de 25 m, o lățime de 3 m și o adâncime de 1 metru.
Admin.A

www.PH-online.ro a fost înfiintat în 2008, ca prim cotidian online al Prahovei. De atunci, publicatia Ph-online.ro se pozitioneaza pe primul loc in topul celor mai citite ziare online ale Prahovei, conform Trafic.ro, inregistrand peste 1.000.000 de afisari ale stirilor, in fiecare luna.
Daca ai surprins ceva interesant in localitatea ta, trimite-ne povestea insotita de imagini pe adresa de
Contact: