Surpriză uriaşă în prima etapă din Grupa F de la EURO: Ungaria a trecut clar de Austria, scor 2-0!

Publicat in Sport 14 Iunie 2016 1113 ori
Google+ WhatsApp

Ungaria a învins Austria în Grupa F de la EURO, scor 2-0, deşi reprezentativa maghiară pornea cu a doua şansă.

Au marcat: Szalai 63, Stieber 87

Cartonaş roşu: Dragovici 66 (Austria)

După un început mai bun al Austriei, cu o bară a lui Alaba în minutul 1, ungurii au ripostat pe finalul primei părţi când Dzsudzsak a trimis puţin pe lângă bara austriecilor.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 63 de Szalai, care a primit o pasă în adâncime de la Kleingheiler. Patru minute mai târziu, austriecii au rămas în 10 după ce Dragovici a văzut al doilea caratonaş galben pentru un fault. Scorul final a fost stabilit de Stieber, în minutul 87, care a fost găsit cu o pasă superbă pe lângă fundaşii adverşi şi şi-a încheiat cursa cu un gol peste portar.

Cele două naţionale fac parte din Grupa F, alături de Portugalia şi Islanda care vor juca în această seară, de la ora 22:00.