Ungaria a câştigat barajul cu Norvegia şi s-a calificat la Euro-2016
Reprezentativa Ungariei a învins, aseară, la Budapesta, cu scorul de 2-1 (1-0), selecţionata Norvegiei, în manşa secundă a barajului pentru Campionatul European, şi s-a calificat la turneul final din 2016.
În tur, la Oslo, echipa Ungariei s-a impus cu scorul de 1-0.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Priskin '14 şi Henriksen '83 (autogol). Pentru Norvegia a înscris Henriksen, în minutul 87.
Echipa Ungariei a ajuns să joace barajul pentru Euro-2016 după ce a terminat pe locul 3 grupa F de calificare. Din grupă au acces direct la turneul final primele două clasate, Irlanda de Nord şi România.
sursa: mediafax
Cristian Anghelescu

Cristian Anghelescu este jurnalist sportiv, cu o experienta de 15 ani in presa. Nascut cu "Petrolul" in sange, si-ar mai dori, pe lângă esenţiala sănătate, realizarea completă a copiilor, măcar un voiaj în America!