Alina Tudor a câștigat “Cupa de toamnă” la șah!

Publicat in Sport 25 Octombrie 2015 549 ori
Google+ WhatsApp

În acest weekend, Colegiul Naţional Mihai Viteazul a găzduit cea de-a doua ediţie a competiţiei şahiste „Cupa de toamnă”, întrecere rezervată copiilor până în 12 ani. Concursul a fost câştigat de sportiva clubului CSM Ploiești, Alina Tudor, care s-a impus în clasamentul general după ce a reuşit să obţină 6.5 puncte din 7. Alte două sportive ale CSM-ului, Alexandra Iancu (4 puncte) şi Aida Jurkovschi (4 puncte), au ocupat locurile 2, respectiv 3 la fete, categoria de vârstă "10 ani". De remarcat că Alina Tudor a încheiat competiţia neînvinsă!

Şahiştii de la CSM Ploieşti sunt pregătiţi de antrenorul emerit prof. Gheorghe Văsii şi soţia sa, Filoftia Văsii.

sursa: csmploiesti