PRINTEAZA SI PASTREAZA - Programul meciurilor de la CM-2010

Publicat in Sport 05 Decembrie 2009 Actualizat: 05 Decembrie 2009 1408 ori
Google+ WhatsApp
PRINTEAZA SI PASTREAZA - Programul meciurilor de la CM-2010
PRINTEAZA SI PASTREAZA - Programul meciurilor de la CM-2010
Sub sloganul PRINTEAZA SI PASTREAZA, PHonline.ro vă oferă programul meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2010. Deschideţi imaginea din attachment si printaţi-o!
 
Cele 32 de ţări participante au fost împărţite în patru urne de câte opt echipe, capii de serie pentru tragerea la sorţi de vineri fiind Brazilia, Spania, Italia, Germania, Argentina, Anglia, Olanda şi Africa de Sud (ţară organizatoare). 
 
  • Grupa A: Africa de Sud, Mexic, Uruguay, Franţa 
  • Grupa B: Argentina, Nigeria, Coreea de Sud, Grecia 
  • Grupa C: Anglia, SUA, Algeria, Slovenia 
  • Grupa D: Germania, Australia, Serbia, Ghana 
  • Grupa E: Olanda, Danemarca, Japonia, Camerun 
  • Grupa F: Italia, Paraguay, Noua Zeelandă, Slovacia 
  • Grupa G: Brazilia, Coreea de Nord, Coasta de Fildeş, Portugalia 
  • Grupa H: Spania, Elveţia, Honduras, Chile. 
Programul meciurilor de la CM-2010
  • Grupa A
Vineri, 11 iunie
Meciul 1: Africa de Sud - Mexic (meciul de deschidere al competiţiei, Johannesburg/Soccer City, ora locală 16.00);
Meciul 2: Uruguay - Franţa (Cape Town, ora locală 20.30).
Miercuri, 16 iunie
Meciul 17: Africa de Sud - Uruguay (Pretoria, ora 20.30).
Joi, 17 iunie
Meciul 18: Franţa - Mexic (Polokwane, ora 20.30).
Marţi, 22 iunie
Meciul 34: Franţa - Africa de Sud (Bloemfontein, ora 16.00);
Meciul 33: Mexic - Uruguay (Rustenburg, ora 16.00).
  • Grupa B
Sâmbătă, 12 iunie
Meciul 3: Argentina - Nigeria ((Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00);
Meciul 4: Coreea de Sud - Grecia (Port Elizabeth, ora 13. 30).
Joi, 17 iunie
Meciul 19: Grecia - Nigeria (Bloemfontein, ora 16.00);
Meciul 20: Argentina - Coreea de Sud (Johannesburg/Soccer City, ora 13.30)
Marţi, 22 iunie
Meciul 35: Nigeria - Coreea de Sud (Durban, ora 20.30);
Meciul 36: Grecia - Argentina (Polokwane, ora 20.30).
  • Grupa C

Sâmbătă, 12 iunie

Meciul 5: Anglia - SUA (Rustenburg, ora 20.30).
Duminică, 13 iunie
Meciul 6: Algeria - Slovenia (Polokwane, ora 13.30).
Vineri, 18 iunie
Meciul 22: Slovenia - SUA (Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00);
Meciul 23: Anglia - Algeria (Cape Town, ora 20.30).
Miercuri, 23 iunie
Meciul 38: SUA - Algeria (Pretoria, ora 16.00);
Meciul 37: Slovenia - Anglia (Port Elizabeth, ora 16.00).
  • Grupa D
Duminică, 13 iunie
Meciul 7: Germania - Australia (Durban, ora 20.30)
Meciul 8: Serbia - Ghana (Pretoria, ora 16.00);
Vineri, 18 iunie
Meciul 21: Germania - Serbia (Port Elizabeth, ora 13.30).
Sâmbătă, 19 iunie
Meciul 24: Ghana - Australia (Rustenburg, ora 16.00).
Miercuri, 23 iunie
Meciul 40: Australia - Serbia (Nelspruit, ora 20.30);
Meciul 39: Ghana - Germania (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).
  • Grupa E
Luni, 14 iunie
Meciul 9: Olanda - Danemarca (Johannesburg/Soccer City, ora 13.30);
Meciul 10: Japonia - Camerun (Bloemfontein, ora 16.00).
Sâmbătă, 19 iunie
Meciul 25: Olanda - Japonia (Durban, ora 13.30);
Meciul 26: Camerun - Danemarca (Pretoria, ora 20.30).
Joi, 24 iunie
Meciul 44: Camerun - Olanda (Cape Town, ora 20.30);
Meciul 43: Danemarca - Japonia (Rustenburg, ora 20.30).
  • Grupa F
Luni, 14 iunie
Meciul 11: Italia - Paraguay (Cape Town, ora 20.30).
Marţi, 15 iunie
Meciul 12: Noua Zeelandă - Slovacia (Rustenburg, ora 13.30).
Duminică, 20 iunie
Meciul 27: Slovacia - Paraguay (Bloemfontein, ora 13.30);
Meciul 28: Italia - Noua Zeelandă (Nelspruit, ora 16.00).
Joi, 24 iunie
Meciul 42: Paraguay - Noua Zeelandă (Polokwane, ora 16.00);
Meciul 41: Slovacia - Italia (Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00).
  • Grupa G
Marţi, 15 iunie
Meciul Coasta de Fildeş - Portugalia (Port Elizabeth, ora 16.00);
Meciul 14: Brazilia - Coreea de Nord (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).
Duminică, 20 iunie
Meciul 29: Brazilia - Coasta de Fildeş (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).
Luni, 21 iunie
Meciul 30: Portugalia - Coreea de Nord (Cape Town, ora 13.30).
Vineri, 25 iunie
Meciul 46: Coreea de Nord - Coasta de Fildeş (Nelspruit, ora 16.00);
Meciul 45: Portugalia - Brazilia (Durban, ora 16.00).
  • Grupa H
Miercuri, 16 iunie
Meciul 15: Honduras - Chile (Nelspruit, ora 13.30);
Meciul 16: Spania - Elveţia (Durban, ora 16.00).
Luni, 21 iunie
Meciul 31: Chile - Elveţia (Port Elizabeth, ora 16.00);
Meciul 32: Spania - Honduras (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).
Vineri, 25 iunie
Meciul 48: Elveţia - Honduras (Bloemfontein, ora 20.30);
Meciul 47: Chile - Spania (Pretoria, ora 20.30).
  • Programul optimilor de finală ale Cupei Mondiale:
Sâmbătă, 26 iunie
Meciul 49: Echipa de pe locul 1 în grupa A - locul 2 în grupa B (Port Elizabeth, ora 16.00);
Meciul 50: Locul 1 în grupa C - locul 2 în grupa D (Rustenburg, ora 20.30).
Duminică, 27 iunie
Meciul 51: Locul 1 în grupa D - locul 2 în grupa C (Bloemfontein, ora 16.00);
Meciul 52: Locul 1 în grupa B - locul 2 în grupa A (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).
Luni, 28 iunie
Meciul 53: Locul 1 în grupa E - locul 2 în grupa F (Durban, ora 16.00);
Meciul 54: Locul 1 în grupa G - locul 2 în grupa H (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).
Marţi, 29 iunie
Meciul 55: Locul 1 în grupa F - locul 2 în grupa E (Pretoria, ora 16.00);
Meciul 56: Locul 1 în grupa H - locul 2 în grupa G (Cape Town, ora 20.30).
  • Sferturile de finală ale CM-2010:
Vineri, 2 iulie
Meciul 57: Câştigătoarea meciului 53 - Câştigătoarea meciului 54 (Port Elizabeth, ora 16.00);
Meciul 58: Câştigătoarea meciului 49 - Câştigătoarea meciului 50 (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).
Sâmbătă, 3 iulie
Meciul 59: Câştigătoarea meciului 52 - Câştigătoarea meciului 51 (Cape Town, ora 16.00);
Meciul 60: Câştigătoarea meciului 55 - Câştigătoarea meciului 56 (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).
  • Programul semifinalelor si finalelor CM-2010:
Marţi, 6 iulie
Meciul 61: Câştigătoarea meciului 58 - Câştigătoarea meciului 57 (Cape Town, ora 20.30).
Miercuri, 7 iulie
Meciul 62: Câştigătoarea meciului 59 - Câştigătoarea meciului 60 (Durban, ora 20.30).
Finala mică se va disputa sâmbătă, 10 iulie, la Port Elizabeth, de la ora locală 20.30, între învinsa din meciul 61 şi învinsa din meciul 62.
Finala mare a turneului din Africa de Sud va avea loc duminică, 11 iulie, la Johannesburg/Soccer City, de la ora 20.30, între câştigătoarea meciului 61 şi câştigătoarea meciului 62.

Admin.A

www.PH-online.ro a fost înfiintat în 2008, ca prim cotidian online al Prahovei. De atunci, publicatia Ph-online.ro se pozitioneaza pe primul  loc in topul celor mai citite ziare online ale Prahovei, conform Trafic.ro, inregistrand peste 1.000.000 de afisari ale stirilor, in fiecare luna.
Daca ai surprins ceva interesant in localitatea ta, trimite-ne povestea insotita de imagini pe adresa de
Contact:
 mail-office sau mail-office