Medalii pe bandă rulantă pentru tinerii judoka ai CSM Ploiești

Publicat in Sport 17 Noiembrie 2014 1722 ori
Google+ WhatsApp
Medalii pe bandă rulantă pentru tinerii judoka ai CSM Ploiești
Medalii pe bandă rulantă pentru tinerii judoka ai CSM Ploiești

În zilele de 14 şi 15 noiembrie, sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au participat, în Sala Sporturilor „Nadia Comăneci”, din Oneşti, la „Memorialul Oneşti” la judo, rezervată cadeţilor U18, precum şi copiilor U16, U14 şi U12.

În total, au fost prezenţi 475 de sportivi reprezentând 21 de cluburi din ţară, după cum urmează: CSŞ Oneşti, CSM Oneşti, Royal Bacău, Palatul Copiilor Bacău, LPS-CSM Focşani, Unirea Focşani, Metalul Buzău, CSM Brăila, CSŞ Lugoj, CSŞ 2 Bucureşti, CSŞ 5 Bucureşti, Rapid-Voinicelul Bucureşti, CSŞ Unirea Iaşi, CS Petrom Ploieşti (Centrul Câmpina) şi, bineînţeles, CSM-CFR-CSŞ Ploieşti.

Sportivii noştri, pregătiţi de Gheorghe Savu (antrenor coordonator), Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu, Cosmin Slăveanu şi Mircea Cârcioiu, au obţinut 22 de medalii (4 locuri I, 6 locuri II şi 12 locuri III) şi alte 5 locuri V.

Iată care a fost bilanţul sportivilor noştri:

U18 – Locul I – Sabin Marin (73 kg);

U18 – Locul III – Doru Grigorescu (55 kg);

U18 – Locul III – Marian Tănase (60 kg);

U16 – Locul II – Alexandru Comăniţă (46 kg);

U16 – Locul II – Andrei Baicu (+73 kg);

U16 – Locul III – Marius Colţ (50 kg);

U14 – Locul I – Denisa Cristea (36 kg);

U14 – Locul I – Maria Petre (57);

U14 – Locul II – Nicol Comşa (57 kg);

U14 – Locul II – Denis Gheorghe (34 kg);

U14 – Locul III – Diana Marcu (57 kg);

U14 – Locul III – Antonio Minigote (38 kg);

U14 – Locul III – Paul Stanciu (46 kg);

U14 – Locul III – Rareş Iordache (50 kg);

U14 – Locul V – Radu Libiu (34 kg);

U14 – Locul V – Radu Mărculescu (38 kg);

U14 – Locul V – Victor Vişan (46 kg);

U14 – Locul V – Sergiu Anastase (50 kg);

U12 – Locul I – Cosmina Călin (36 kg);

U12 – Locul II – Anca Ion (26 kg);

U12 – Locul II – Rareş Arsenie (42 kg);

U12 – Locul III – Teodora Cristescu (26 kg);

U12 – Locul III – Daniela Brăslaşu (29 kg);

U12 – Locul III – Mădălin Dobre (27 kg);

U12 – Locul III – Roberto Grigore (42 kg);

U12 – Locul III – Ionuţ Gheorghe (55 kg);

U12 – Locul V – Dacian Vlăsceanu (42 kg).

sursa: csmploiești

Cristian Anghelescu

Cristian Anghelescu este jurnalist sportiv, cu o experienta de 15 ani in presa. Nascut cu "Petrolul" in sange, si-ar mai dori, pe lângă esenţiala sănătate, realizarea completă a copiilor, măcar un voiaj în America!

Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.