Sharapova a fost eliminată de la Turneul Campioanelor!

Publicat in Sport 24 Octombrie 2014 954 ori
Google+ WhatsApp

Cu toate că meciul dintre Maria Sharapova si Agnieszka Radwanska nu s-a încheiat, scorul acestui moment fiind 1-1, mai precis 7-5, 6-7, rusoaica este eliminată din competiție, indiferent dacă va câștiga setul decisiv!

Maria știa că nu are voie să piardă niciun set în fața polonezei dar nu s-a întâmplat așa, Radwanska făcând un set doi de excepție, salvând inclusiv 3 mingi de set și reușind să se impună în tie-break cu 7-4.

În funcție de rezultatul final, adversara româncei Simona Halep în semifinale se va alege dintre Agnieszka Radwanska și daneza Caroline Wozniakcki.

Meciul Simonei cu sârboaica Ana Ivanovic va avea loc după ora 14:30 și va fi televizat de Digisport 2.