Ghinion teribil pentru Gărăcel
Loredana Elena Mexina Gărăcel (20 ani) este una dintre cele mai ghinioniste jucătoare de la CSM Ploieşti, după ruptura de ligamente la genunchiul piciorului drept, din toamna trecută, din cauza căreia a ratat tot sezonul, suferind, acum, o ruptură a tendonului achilian la piciorul stâng.
S-a întâmplat la antrenamentul de marţi seară, fără să fi fost vorba despre vreun contact cu o colegă, iar miercuri ea a şi fost operată, la Spitalul Clinic de Urgenţă Floreasca, de către medicul specialist în ortopedie-traumatologie Ciprian Nănescu.
Potrivit ofițerului de presă al grupării, Gărăcel urmează să fie externată astăzi, dar pentru ea va urma o nouă perioadă lungă de pauză, refacerea după astfel de accidentare întinzându-se, de obicei, pe 6-8 luni.
* Gărăcel este sportiva din centrul imaginii, in verde
Cristian Anghelescu

Cristian Anghelescu este jurnalist sportiv, cu o experienta de 15 ani in presa. Nascut cu "Petrolul" in sange, si-ar mai dori, pe lângă esenţiala sănătate, realizarea completă a copiilor, măcar un voiaj în America!