Fotbal - Ligile B si C Prahova - Rezultate şi Clasamente

Publicat in Sport 25 Noiembrie 2009 Actualizat: 25 Noiembrie 2009 2753 ori
Google+ WhatsApp
Fotbal - Ligile B si C Prahova - Rezultate şi Clasamente
Fotbal - Ligile B si C Prahova - Rezultate şi Clasamente

 

 

  • Seria Ploieşti Municipiu
Astra II Ploieşti – Unirea Teleajen 3-1
FC Ploieşti Vest – Petrolul Râfov 1-7
CS Brazi II Popeşti – AS Rachieri 3-2
Energia Pietroşani – AS Cătunu 3-5
Sori Târgşorul Nou – Dalina Bărcăneşti 0-1
AS Târgşorul Vechi – Unirea Corlăteşti 1-0
Sansar Malu Roşu – Speranţa Olari 1-3
AS Strejnic şi RATP Ploieşti au stat
  • Seria Ploieşti Teritoriu
Cetatea Coada Izvorului – Viitorul Poenarii Burchii 3-3
Progresul Puchenii Moşneni – Concordia Ariceştii Rahtivani 3-2
Viitorul Predeşti – Voinţa Hăbud 1-0
AS Potigrafu – Triumf Stoieneşti 6-2
Tricolor Varniţa – AFC II Filipeştii de Pădure 0-2
Viitorul Ariceştii Rahtivani – NG Brătăşanca 3-0
Arizona Zalhanaua – Victoria Pisculeşti 2-3
Steaua Ologeni – Unirea Brăteşti 5-2
Prahova Târgşorul Vechi – Viitorul Crivina 5-2
 

 

 

  • Seria Mizil
Steaua Vâlcelele - Avântul Boldeşti Grădiştea 1-1
Progresul Boldeşti Grădiştea – AS Malamuc Gherghiţa 1-2
Viitorul Iordăcheanu – Şoimii Apostolache 1-4
Vulturul Zănoaga – Inter Ciupelniţa 2-5
Rapid Dârvari Pantazi – Steaua Sângeru 2-0
Voinţa Călugăreni – Avântul II Iordăcheanu 0-3
AS Balta Doamnei şI Rapid Sălciile au stat
 

 

  • Seria Slănic
 
Tinereţea Poiana Trestiei – Avântul Bertea 3-3
Avântul Măgureni – Stejarul Goruna 2-3
Tinereţea Gura Vitoarei – Voinţa Livadea 6-1
CS Băneşti Urleta – Juventus Călineşti 2-0
Ştiinţa Homorâciu Schiuleşti – CSM Câmpina 0-2
Tricolor Coţofeneşti – Prahoviţa Măgureni 3-3
Flanş Plat Mislea – Viitorul Ţipăreşti 1-2
Voinţa Gornet – Petrolistul Podenii Vechi 0-1
 

Clasament Liga C Prahova - Seria Slănic

 
1. Stejarul Goruna               14         10         3         1         36-15     33
2. Flanş Plat Mislea             14         8         4         2         39-24     28
3. CS II Băneşti                   14         8         3         3         39-23     27
4. CSM Câmpina                 14         8         2         4         38-25     26
5. Tinereţea P. Trestiei          14         8         2         4         34-29     26
6. Tinereţea G. Vitioarei         14         8         0         6         30-22     24
7. Viitorul Ţipăreşti                14         6         5         3         32-27     23
8. Tricolor Coţofeneşti            14         6         3         5         27-30     21
9. Voinţa Gornet                    14         6         2         6         42-26     20 
10. Avântul Bertea                 14         6         2         6         34-31     20
11. Ştiinţa Homorâciu             14         5         2         7         19-33     17
12. Voinţa Livadea                  14         5         1         8         22-38     16
13. Avântul Măgureni              14         3         2         9         32-41     11
14. Petrolistul P. Vechi           14         2         2         10         20-34     8
15. Juventus Călineşti             14         2         2         10         14-36     8
15. Prahoviţa Măgureni            14         1         5            8        19-43      8
 
 
Clasament Liga C Prahova - Seria Mizil
1. Steaua Sângeru            13         9         2         2         42-18     29
2. AS Gherghiţa                 12         9         2         1         34-17     29
3. Inter Ciupelniţa                12         8         1         3         41-18     25
4. AS Balta Doamnei           13         6         3         4         32-23     21
5. Vulturul Zănoaga              12         6         2         4         36-25     20
6. Şoimii Apostolache           12         6         1         5         34-25     19
7. Avântul II Iordăcheanu        12         6         0         6         30-27     18
8. Progresul B. Grădiştea       12         5         2         5         27-25     17
9. Steaua Vâlcelele                12         5         2         5         30-34     17
10. Rapid Dârvari                    12         5         1         6         30-34     16
11. Rapid Sălciile                   12         4         2         6         26-29     14
12. Avântul B. Grădiştea         12         3         2         7         25-35     11
13. Viitorul Iordăcheanu          12         1         3         8         15-41     6
14. Voinţa Călugăreni             12         0         1         11         13-64     1
 
Clasament Liga C Prahova - Seria Ploieşti Teritoriu
1. AFC II Filipeşti                  15         15         0         1         57-12     45
2. Cetatea C. Izvorului            16         12         3         1         71-23     39
3. Tricolor Varniţa                   16         12         1         3         65-21     37
4. Viitorul Ariceştii Raht.         16         11         2         3         47-23     35
5. Prahova Tg. Vechi              16         11         0         5         45-25     33
6. Progresul P. Moşneni         16         9         2         5         42-30     29
7. Triumf Stoieneşti                 16         9         1         6         42-31     28
8. AS Potigrafu                       15         6         5         4         39-27     23
9. Voinţa Hăbud                      16         6         2         8         27-32     20
10. Viitorul P. Burchii               16         5         3         8         24-34     18
11. NG Brătăşanca                  16         5         0         9         29-39     18
12. Viitorul Predeşti                 16         5         3         8         30-48     18
13. Steaua Ologeni                  16         6         0         10         38-65     18
14. Viitorul Crivina                    16         4         2         10         29-51     14
15. Victoria Pisculeşti*             16         5         2         9         30-42     11
16. Concordia Ariceştii Raht.     16         3         1         12         20-68     10
17. Arizona Zalhanaua              16         2         2         12         15-39     8
18. Unirea Brăteşti                   16         1         1         14         16-57     4
 
 
Clasament Liga C Prahova - Seria Ploieşti Municipiu
1. AS Târgşorul Vechi     14         12         1         1         38-16     37
2. Unirea Teleajen           14         11         1         2         37-12     34
3. Dalina Bărcăneşti        14         9         2         3         39-19     29
4. AS Strejnic                 14         9         1         4         47-25     28
5. Astra II Ploieşti            15         9         0         6         49-21     27
6. Unirea Corlăteşti          14         7         2         5         32-33     23
7. Sori Tg. Nou                15         7         1         7         29-25     22
8. Speranţa Olari              14         6         3         5         41-29     21
9. Sansar Malu Roşu        14         6         1         7         39-33     19
10. Petrolul Râfov              14         6         1         7         28-31     19
11. CS Brazi II Popeşti       14         5         2         7         34-36     17
12. Energia Pietroşani        14         5         1         8         33-32     16
13. AS Rachieri                  14         5         1         8         32-41     16
14. RATP Ploieşti               14         5         0         9         28-43     15
15. AS Cătunu                    14         1         1         12         17-50     4
16. FC Ploieşti Vest            14         1         0         13         14-91     3

Liga B Prahova Seria Est

Progresul Bucov - Avantul Tomsani 1-3

Vointa Vadu Parului - AS Podenii Noi 8-2

Carpati Sinaia - Viticultorul Darvari 1-0

Progresul Draganesti - Vointa Ciorani 7-1

CS Blejoi - Viitorul Fulga 2-2

Vointa Magurele - Gloria Plopu 2-1

Unirea Tricolor Lipanesti - Juventus Ploiesti 1-0

Tineretea Izvoarele - AS Valenii de Munte 4-1

Avantul Iordacheanu - Stiinta Albesti 2-3

 

CLASAMENT

1. Progresul Draganesti 16 15 1 0  71-9   46

2. Tineretea Izvoarele 16 11 4 1  64-16 37

3. Unirea Lipanesti 16 9  3 4  30-29 30

4. CS Blejoi 16 8  5 3  30-25 29

5. Progresul Bucov 16 8  3 5  31-21 27

6. Carpati Sinaia 16 8  1 7  26-26 25

7. Vointa Ciorani 16 7  2 7  25-29 23

8. Vointa Magurele 16 7  2 7  36-41 23

9. Vointa Vadu Parului 16 6  4 6  38-35 22

10. Avantul Tomsani 16 7  1 8  27-30 22

11. Viticultorul Darvari 16 7  1 8  31-47 22

12. Juventus Ploiesti 16 6  2 8  32-35 20

13. Avantul Iordacheanu 16 6  1 9  33-34 19

14. Stiinta Albesti 16 5  3 8  29-48 18

15. Gloria Plopu 16 5  1 10 29-42 16

16. Viitorul Fulga 16 3  4 9  28-55 13

17. AS Valenii de Munte 16 3  2 11 19-32 11

18. AS Podenii Noi 16 2  2 12 24-49  8

 

SERIA VEST

Vointa Varbilau - CS Sirna 1-3

Intersport Calinesti - CS Floresti 0-2

Gloria Odaile - CS Valea Doftanei 0-5

Flacara Malaesti - Dero Ploiesti 0-1

Gloria Ologeni - Petrolul Baicoi 5-2

Victoria Bordeni - CS Cornu 2-2

Luceafarul Drajna - Bradetul Stefesti 6-4

CLASAMENT

1. CS Floresti 15 15 0 0  68-5  45

2. Real Rio Cocosesti 14 10 1 3  46-20 31

3. Prahova Nedelea 15 9  3 3  28-13 30

4. Petrolul Baicoi  15 9  1 5  39-26 28

5. CS Sirna  15 9  0 6  37-29 27

6. Dero Ploiesti  15 7  5 3  32-25 26

7. Intersport Calinesti 15 8  2 5  32-28 26

8. CS Cornu  15 6  4 5  29-25 22

9. Gloria Ologeni 15 5  3 7  35-43 18

10. Flacara Malaesti 15 4  5 6  30-34 17

11. CS Valea Doftanei 15 5  2 8  27-33 17

12. Bradetul Stefesti 15 5  2 8  24-31 17

13. Luceafarul Drajna 15 5  1 9  24-40 16

14. Victoria Bordeni 15 4  1 10 24-44 13

15. Unirea Cocorasti Colt  14 2  4 8  17-35 10

16. Vointa Varbilau 15 2  3 10 26-52 9

17. Gloria Odaile 16 2  3 11 15-50 9

 

Admin.A

www.PH-online.ro a fost înfiintat în 2008, ca prim cotidian online al Prahovei. De atunci, publicatia Ph-online.ro se pozitioneaza pe primul  loc in topul celor mai citite ziare online ale Prahovei, conform Trafic.ro, inregistrand peste 1.000.000 de afisari ale stirilor, in fiecare luna.
Daca ai surprins ceva interesant in localitatea ta, trimite-ne povestea insotita de imagini pe adresa de
Contact:
 mail-office sau mail-office