Meciuri de tradiție la ,,U19" și ,,U17"

Publicat in Sport 06 August 2019 268 ori
Google+ WhatsApp
Meciuri de tradiție la ,,U19" și ,,U17"
Meciuri de tradiție la ,,U19" și ,,U17"

La finalul acestei săptămâni vor vor lua startul Campionatele Naționale „Under 19”, ”Under 17” și „Under „16”, reprezentantele Petrolului aflându-și, de curând, programul competițional. Cele mai tari meciuri vor fi la cele mai mari grupe care vor avea parte de o „dublă” tradițională împotriva Rapidului. Înfruntările vor avea loc duminică, 11 august, la Brazi, FC Petrolul – Rapid București (ora 16.00 – „U19”, ora 18.00 – „U17”). La „U19”, echipa antrenată de către Gheorghe Liliac va face parte din Seria a 4-a, alături de AFC Astra Giurgiu, Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București, ACS Petrosport Ploiești, AFC Progresul Spartac 1944 București, CSM Ploiești, ACS Prosport Academy București și SC FC Rapid București.

Programul este identic și pentru formația „U17” (antrenor Marius Manolache), în vreme ce grupa „U16” (antrenor Laurențiu Tureac) le va avea ca adversare, în Seria I, pe AFC Astra Giurgiu, ACS Colțea 1920 Brașov, AFC Chindia Târgoviște, ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ACF Botoșani, ACS Kids Tâmpa Brașov, CSȘ Târgoviște, LPS Suceava, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc și ACSM Politehnica Iași.

De remarcat faptul că la „U19” și „U17” se joacă de două ori tur-retur, existând, astfel, câte patru meciuri directe, pentru ca, la „U16”, să se respecte sistemul clasic. Meciurile susținute, pe teren propriu, de către echipele FC Petrolul se vor disputa pe stadionul „Chimia” din Brazi. În runda inaugurală, sâmbătă, 10 august, echipa „U16” va evolua în deplasare, cu Astra Giurgiu, meciul jucându-se, însă, pe stadionul „Prahova”, din Ploiești, de la ora 10.00. Mai jos, programele complete pentru fiecare grupă:

Campionat Național „U19”

Seria a 4-a:.

11 august, ora 16.00: FC Petrolul – Rapid București

14 august, ora 16.00: AFC Astra Giurgiu – FC Petrolul

18 august, ora 16.00: FC Petrolul – Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București

21 august, ora 16.00: FC Petrolul – ACS Petrosport Ploiești

24 august, ora 12.00: CSM Ploiești – FC Petrolul

28 august, ora 12.00: FC Petrolul – ACS Prosport Academy București

31 august, ora 12.00: AFC Progresul Spartac 1944 București – FC Petrolul

04 septembrie, ora 16.00: SC FC Rapid București – FC Petrolul

07 septembrie, ora 16.00: FC Petrolul – AFC Astra Giurgiu

14 septembrie, ora 12.00: Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București – FC Petrolul

21 septembrie, ora 12.00: ACS Petrosport Ploiești – FC Petrolul

29 septembrie, ora 12.00: FC Petrolul – CSM Ploiești

05 octombrie, ora 12.00: ACS Prosport Academy București – FC Petrolul

12 octombrie, ora 12.00: FC Petrolul – AFC Progresul Spartac 1944 București

20 octombrie, ora 12.00: FC Petrolul – SC FC Rapid București

26 octombrie, ora 12.00: AFC Astra Giurgiu – FC Petrolul Ploiești

02 noiembrie, ora 12.00: FC Petrolul – Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București

10 noiembrie, ora 12.00: FC Petrolul – ACS Petrosport Ploiești

16 noiembrie, ora 12.00: CSM Ploiești – FC Petrolul

24 noiembrie, ora 12.00: FC Petrolul – ACS Prosport Academy București

30 noiembrie, ora 12.00: AFC Progresul Spartac 1944 București – FC Petrolul

14 martie, ora 12.00: SC FC Rapid București – FC Petrolul

22 martie, ora 12.00: FC Petrolul – AFC Astra Giurgiu

28 martie, ora 12.00: Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București – FC Petrolul

04 aprilie, ora 12.00: ACS Petrosport Ploiești – FC Petrolul

12 aprilie, ora 12.00: FC Petrolul – CSM Ploiești

27 aprilie, ora 12.00: ACS Prosport Academy București – FC Petrolul

03 mai, ora 12.00: FC Petrolul – AFC Progresul Spartac 1944 București

Campionat Național „U17”

Seria a 4-a:.

11 august, ora 18.00: FC Petrolul – Rapid București

14 august, ora 18.00: AFC Astra Giurgiu – FC Petrolul

18 august, ora 18.00: FC Petrolul – Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București

21 august, ora 18.00: FC Petrolul – ACS Petrosport Ploiești

24 august, ora 14.00: CSM Ploiești – FC Petrolul

28 august, ora 14.00: FC Petrolul – ACS Prosport Academy București

31 august, ora 14.00: AFC Progresul Spartac 1944 București – FC Petrolul

04 septembrie, ora 18.00: SC FC Rapid București – FC Petrolul

07 septembrie, ora 18.00: FC Petrolul – AFC Astra Giurgiu

14 septembrie, ora 14.00: Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București – FC Petrolul

21 septembrie, ora 14.00: ACS Petrosport Ploiești – FC Petrolul

29 septembrie, ora 14.00: FC Petrolul – CSM Ploiești

05 octombrie, ora 14.00: ACS Prosport Academy București – FC Petrolul

12 octombrie, ora 14.00: FC Petrolul – AFC Progresul Spartac 1944 București

20 octombrie, ora 14.00: FC Petrolul – SC FC Rapid București

26 octombrie, ora 14.00: AFC Astra Giurgiu – FC Petrolul Ploiești

02 noiembrie, ora 14.00: FC Petrolul – Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București

10 noiembrie, ora 14.00: FC Petrolul – ACS Petrosport Ploiești

16 noiembrie, ora 14.00: CSM Ploiești – FC Petrolul

24 noiembrie, ora 14.00: FC Petrolul – ACS Prosport Academy București

30 noiembrie, ora 14.00: AFC Progresul Spartac 1944 București – FC Petrolul

14 martie, ora 14.00: SC FC Rapid București – FC Petrolul

22 martie, ora 14.00: FC Petrolul – AFC Astra Giurgiu

28 martie, ora 14.00: Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon București – FC Petrolul

04 aprilie, ora 14.00: ACS Petrosport Ploiești – FC Petrolul

12 aprilie, ora 14.00: FC Petrolul – CSM Ploiești

27 aprilie, ora 14.00: ACS Prosport Academy București – FC Petrolul

03 mai, ora 14.00: FC Petrolul – AFC Progresul Spartac 1944 București

Campionat național „U16”

Seria I:

10 august, ora 10.00: AFC Astra Giurgiu – FC Petrolul

14 august, ora 10.00: FC Petrolul – ACS Colțea 1920 Brașov

17 august, ora 10.00: AFC Chindia Târgoviște – FC Petrolul

21 august, ora 10.00: FC Petrolul – ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe

24 august, ora 10.00: AFC Botoșani – FC Petrolul

28 august, ora 10.00: FC Petrolul – ACS Kids Tâmpa Brașov

31 august: FC Petrolul stă!

04 septembrie, ora 10.00: FC Petrolul – CSȘ Târgoviște

07 septembrie, ora 10.00: LPS Suceava – FC Petrolul

14 septembrie, ora 10.00: FC Petrolul – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

21 septembrie, ora 10.00: ACSM Politehnica Iași – FC Petrolul

28 septembrie, ora 10.00: FC Petrolul – AFC Astra Giurgiu

05 octombrie, ora 10.00: ACS Colțea 1920 Brașov – FC Petrolul

12 octombrie, ora 10.00: FC Petrolul – AFC Chindia Târgoviște

20 octombrie, ora 10.00: ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Petrolul

26 octombrie, ora 10.00: FC Petrolul – AFC Botoșani

02 noiembrie, ora 10.00: ACS Kids Tâmpa Brașov – FC Petrolul

09 noiembrie: FC Petrolul stă!

17 noiembrie: CSȘ Târgoviște – FC Petrolul

23 noiembrie: FC Petrolul – LPS Suceava

30 noiembrie: AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Petrolul

14 martie: FC Petrolul – ACSM Politehnica Iași

Sursa:fcpetrolul.ro

Adrian A.

www.PH-online.ro a fost înfiintat în 2008, ca prim cotidian online al Prahovei. De atunci, publicatia Ph-online.ro se pozitioneaza pe primul  loc in topul celor mai citite ziare online ale Prahovei, conform Trafic.ro, inregistrand peste 1.000.000 de afisari ale stirilor, in fiecare luna.
Daca ai surprins ceva interesant in localitatea ta, trimite-ne povestea insotita de imagini pe adresa de
Contact:
 mail-office sau mail-office