Primarul Constantin Samson a făcut rost de SUTE DE LOCURI DE MUNCĂ pentru azugeni. Care este anunțul edilului

Publicat in Eveniment 19 Decembrie 2014 1685 ori
Google+ WhatsApp
Primarul Constantin Samson a făcut rost de SUTE DE LOCURI DE MUNCĂ pentru azugeni. Care este anunțul edilului
Primarul Constantin Samson a făcut rost de SUTE DE LOCURI DE MUNCĂ pentru azugeni. Care este anunțul edilului

Primarul orasului Azuga, Constantin Samson, i-a convins pe reprezentantii operatorului turist Phoenicia Grup sa investeasca in Azuga. Prin urmare, orasul montan va dispune de circa 400 de locuri noi de munca.

 

"Dragi Azugeni , sper din suflet ca astazi 15 Decembrie ,va fi ziua in care Orașul nostru va Renaște din Temeli. Acum as dori sa va explic despre ce este vorba : dupa cca 7 luni de discuți de explicați de argumente pro si contra , am reușit sa conving pe cel mai mare operator turistic din Romania , respectiv PHOENICIA GRUP sa investească in Azuga si nu oriunde ci in Golul Alpin acolo unde acum pasc oile dar in același timp tot acolo priveliștea este UNICA. Investiția este ffff mare cca 3000 de locuri de cazare deci o stațiune in toată regula . Asta înseamnă pentru orașul nostru cca 350-400 locuri de munca si cca 5 milioane euro impozite si taxe . Adică de trei ori bugetul actual al orașului. .pentru ca precis vor fi si citiva Circotasi cărora nu le convine nimic , voi posta Scrisoarea de Intenție trimisa astazi de Phoenicia Grup", a scris primarul Constantin Samson pe Facebook.

Admin.C

www.PH-online.ro a fost înfiintat în 2008, ca prim cotidian online al Prahovei. De mai bine de 4 ani, publicatia Ph-online.ro se pozitioneaza pe primul loc in topul celor mai citite ziare online ale Prahovei, conform Trafic.ro, inregistrand aproximativ 500.000 de afisari ale stirilor, in fiecare luna.
Daca ai surprins ceva interesant in localitatea ta, trimite-ne povestea insotita de imagini pe adresa de
Contact:
 mail-office sau mail-office

Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.