ALERTA! Scurgeri de petrol in cartier Albert. Risc de aprindere!
Scurgerea de produs petrolier provine dintr-un canal care ar aparţine societăţii Conpet. Avaria s-a produs vineri după-amiază, în zona cartierului Albert din Ploieşti şi afectează parţial circulaţia pe bulevard.
Potrivit Biroului de Presă al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Prahova, este vorba despre " deversări semnificative de produs petrolier".
Traficul rutier, la ieşirea din Ploieşti către Câmpina, este restricţionat pe o bandă de circulaţie.
La faţa locului s-au deplasat echipaje ale ISU Prahova, fiind solicitaţi totodată şi reprezentanţii Gărzii de Mediu.
La acest moment nu se cunoaşte exact cauza avariei.
FOTO ISU Prahova
Admin.A

www.PH-online.ro a fost înfiintat în 2008, ca prim cotidian online al Prahovei. De atunci, publicatia Ph-online.ro se pozitioneaza pe primul loc in topul celor mai citite ziare online ale Prahovei, conform Trafic.ro, inregistrand peste 1.000.000 de afisari ale stirilor, in fiecare luna.
Daca ai surprins ceva interesant in localitatea ta, trimite-ne povestea insotita de imagini pe adresa de
Contact: