Vrei un job placut si bine platit? Vezi oferta de angajare care te-ar putea interesa

Publicat in Joburi 07 Mai 2014 1991 ori
Google+ WhatsApp

Mobella, producator de mobilier personalizat, angajeaza pentru showroom-ul din Bucuresti Consultant de vanzari.

CANDIDATUL IDEAL:

Atitudine pozitivă, entuziasm, orientare spre rezultate;
Iniţiativă, perseverenţă, atentie la detalii;
Cunoştinţe foarte bune de utilizare a unui program de proiectare mobilier;
Abilităţi de comunicare şi putere de convingere;
Flexibilitate şi deschidere la sugestii;
Atentie la nevoile clientilor si interes pentru a asigura satisfactie maxima a clientului;
Capacitate de lucru in echipă;
Cunoaşterea limbii engleze - reprezintă un avantaj.
Disponibilitate pentru deplasari la domiciliul/sediul clientilor.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Consilierea clientilor la domiciliu si determinarea prin masurare a dimensiunilor spatiului destinat ambientarii cu mobila;
Consilierea clienţilor in showroom cu privire la varianta optimă de mobilier şi furnizarea de informaţii complete asupra produselor şi serviciilor Mobella;
Oferirea celor mai bune soluţii tehnice şi estetice în vederea configurării mobilierului, accesoriilor şi electrocasnicelor;
Participare activă pentru identificarea aşteptărilor clienţilor, găsirea de soluţii pentru asigurarea unui nivel ridicat de satisfactie a acestora;
Raportarea periodica a activitatii;
Întocmirea documentelor necesare finalizării vânzării şi livrării produselor;
Cunoaşterea perfectă a produselor comercializate, a condiţiilor de acceptare şi lansare a comenzilor, a condiţiilor de plată şi livrare;
Respectarea procedurilor, normelor şi reglementărilor interne.Beneficii:
Participarea la cursuri de formare profesională
Condiţii şi instrumente de lucru moderne
Oportunități de dezvoltare profesională și personală într-o companie solida, cu planuri ambitioase de dezvoltare nationala.
Pachet salarial atractiv (salariu fix +bonusuri)

DESCRIEREA COMPANIEI:

Mobella este unul din cei mai importanti producatori de mobilier personalizat. Oferim consultanta, vanzare si servicii post-vanzare pentru crearea de bucatarii moderne, living-uri cu personalitate, dormitoare cu stil si canapele confortabile. Fabrica este localizata in Ploiesti si detinem propriile showroom-uri in Ploiesti si Bucuresti.
Pentru a sustine dezvoltarea afacerii in Bucuresti, cautam un coleg cu experienta in consultanta in domeniul mobilierului personalizat.

APLICA ACUM PENTRU ACEST JOB

Admin.A

www.PH-online.ro a fost înfiintat în 2008, ca prim cotidian online al Prahovei. De atunci, publicatia Ph-online.ro se pozitioneaza pe primul  loc in topul celor mai citite ziare online ale Prahovei, conform Trafic.ro, inregistrand peste 1.000.000 de afisari ale stirilor, in fiecare luna.
Daca ai surprins ceva interesant in localitatea ta, trimite-ne povestea insotita de imagini pe adresa de
Contact:
 mail-office